Хочете взяти кота з притулку?
Що треба враховувати перед тим, як взяти кота з притулку розповідає:
Ольга Войтко
спеціалістка з корекції поведінки котів в притулку "В добрі руки"
виховує 4 котів і собаку

Що треба підготувати для того, щоб коту з притулку було комфортно у вас вдома?

  • Найважливіше - встановити сітки-антикішка на всіх вікнах - коти захоплюються мисливством, тому випадки випадання з вікон чи балконів в гонитві за пташкою не рідкість.
  • Правильний лоток, це означає глибокий, без решітки.
  • Бентонітовий наповнювач для лотків. Як показує наша практика, найкраще коти сприймають саме його і тому проблем з туалетом не виникає.
  • Миски для води і їжі, керамічні або скляні. Можна використовувати людські салатники.
  • Лежанка, краще будиночок.
  • Дряпка, краще декілька.
— З вашого досвіду чи сильно відрізняється поведінка кота в притулку і його поведінка в новому будинку?
— Сильно. Вдома коти розслабляються і дуже відкриваються з кращого боку.
— Скільки часу, в середньому, знадобиться для адаптації кота на новому місці?
— Від трьох днів до двох тижнів, це, як правило. Рідко менше і дуже рідко - довше.
— Яким чином можна полегшити адаптацію тварини?
— Багато розмовляти, гладити та головне мати смачненьке. Шлях до серця кота, як і чоловіка лежить через шлунок!
— На які моменти в першу чергу потрібно звернути увагу при виборі кота?
— Обирати серцем!
— За вашими спостереженнями чи є відмінності в особливостях поведінки і показниках здоров'я між породистими і безпородними котами, які потрапляють до вас в притулок?
— За весь час роботи в притулку різниці не бачила. І по здоров'ю також.
Тож, які етапи адопції кота з притулку?
Обрати притулок
Список притулків України в яких ви можете подивитись на їх мешканців онлайн та знайти контакти відповідальних за притулок людей.
Приїхати до котиків в гості
Якщо є бажання погладити десятки котів, погратися з ними та бути залюбленим у відповідь, а може ще й прибрати чи нагодувати тварин, то ви маєте поїхати до притулку. А ще, так ви зможете познайомитись з вихованцями притулку ближче, подивитись на їх поведінку і ставлення до вас і таким чином обрати собі нового члена родини.
Підготувати помешкання
Чим ретельніше ви підготуєте свій дім до появи кота, тим скоріше він адаптується на новому місці та, відповідно, звикне до вас. Тож ми радимо придбати усі речі зі списку на початку статті.

Пройти телефонну співбесіду
Так, майже всі притулки дуже прискіпливо ставляться до потенційних власників тварин. Відповідальний за адопцію робітник притулку може поцікавитись про ваш досвід утримання котів або про наявність необхідних для життя котика речей й таке інше. Відповіді на ці питання будуть враховуватись перш ніж віддати кота в ваші руки.
Придбати бокс
Притулки не мають опції доставки тварин до вашої домівки, тому забирати кота доведеться самостійно. Для його перевезення краще скористатись спеціальним боксом. В ньому котик доїде додому в безпеці і не загубиться дорогою.
Подбати про транспорт
Більшість притулків знаходиться за містом, іноді без особистого транспорту добратися туди вкрай важко. Тому заздалегідь продумайте яким чином ви поїдете забирати котика і як будете повертатись с важкеньким боксом додому.
Залишайтеся на зв'язку
І ось, коте вдома і вже адаптувався до нової домівки, муркотить вам на вухо перед сном й будить зранку веселими побігеньками. Всі задоволені результатом. Але ви не пропадайте з радарів! Працівники притулків дуже люблять щасливі історії, тому фото або кумедна розповідь про їх колишнього вихованця значно підніме їм настрій. До речі, якщо у вас виникнуть якісь питання стосовно утримання або поведінки котика вам також залюбки допоможуть. Тож пам'ятайте про зворотний зв'язок з притулком і хай щастить!

Made on
Tilda