Keep calm і беріть тварину з собою.
"Тривожна валіза" для вашої тварини.

В буремні часи нас наздоганяють неспокійні думки, але всі ми розуміємо, що найважливіше - це зберігати спокій, а найкращій спосіб заспокоїти себе - мати крисну інформацію щодо дій в естренних ситуаціях. В цій статті ми зібрали найважливіші поради на цю тему від різних експертів.

В буремні часи нас наздоганяють неспокійні думки, але всі ми розуміємо, що найважливіше -це зберігати спокій, а найкращій спосіб заспокоїти себе - мати крисну інформацію щодо дій в естренних ситуаціях. В цій статті ми зібрали найважливіші поради на цю тему від різних експертів.

Чи можна з тваринами до бомбосховищ?
Так focus.ua пише:

" У бомбосховища заборонено приносити свійських тварин під час повітряної тривоги. Про це повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій України у відповідь на запит Українських Новин.


У відомстві уточнили, що в укриття потрібно брати лише запас їжі на два дні та найнеобхідніші речі, які не займають багато місця. Окремі місця будуть лише для людей похилого віку та дітей.


Питання про те, куди подіти домашніх улюбленців під час повномасштабного артобстрілу чи бомбардування, залишилося поза відповіддю ДСНСУ."

В той самий час ми знайши інформацію від kyiv.depo.ua про те "що в формальних правилах немає ніяких заборон та інструкцій щодо перебування тварин у сховищах". У своїй статті медіа публікують відповідь Миколи Бойко, начальника відділу з питань цивільного захисту Деснянського району:

"В укриттях, які розташовані в будинках, соціальних установах та підземних переходах, у випадку бомбардування, навряд чи будуть перевіряти наявність домашніх тварин.


Якщо тварина з щепленнями, в наморднику або боксі, то власники можуть розраховувати на те, що зможуть взяти улюбленців із собою."

Тож, погляди на це питання різняться.

На нашу думку, в разі екстренної ситуації, для того, щоб забезпечити в укритті максимальний комфорт як тварині, так і оточуючим, треба діяти впевнено, але спокійно та ввічливо і обов'язково мати з собою найнеобхідніші речі не тільки для себе, а й для чотирилапого:
Найнеобхідніші речі для тварини, які треба взяти з собою до
укриття:
Ветеринарний паспорт з відмітками про щеплення
положіть його разом із своїми документами.
Запас корму та води як мінімум на 3-5 днів, миски
заради економії місця можна використовувати спеціальні складні миски, які продаються в зоомагазинах.
Міцна перевірена амуніція та жетон-адресник
намагайтеся не вигулювати тварин без повідка.
Бокс, клітка, або сумка-переноска, в яких тварині буде зручно знаходитись тривалий час
як навчити тварину спокійно перебувати у боксі ви можете дізнатися тут
Засоби гігієни: пелюшки, пакети для прибирання, лоток, наповнювач
Made on
Tilda