Рекомендації для власників котів у похилому віці
Не багато кішок можуть похвалитися статусом довгожителів, але в похилому віці часто в організмі відбуваються збої в декількох напрямках. Тим не менш, багато захворювань можна вилікувати, тому не рекомендується ігнорувати зміни в стані кішки.

Які проблеми виникають у похилому віці кішки? 

— У міру того, як кішки старіють, частіше виникають такі проблеми, як підвищена активність щитовидної залози, високий кров'яний тиск, ниркові захворювання, артрит, діабет і рак. Кішки можуть також страждати від старечого недоумства (когнітивна дисфункція), коли вони можуть бути пригнічені, замкнуті, безцільно тинятися і надмірно вокалізовуватися (м'яукати). Однак ці ознаки можуть зустрічатися і при інших захворюваннях, тому завжди потрібне повне обстеження.

Літні кішки можуть стати зневодненими і страждати запорами. Вони можуть витрачати менше часу на догляд, що може призвести до проблем із шерстю та шкірою. Пазурі можуть сильно відростати та впиватися у подушечки. Літні кішки можуть їсти менше, тому що їх нюх не такий гарний, або тому що у них проблеми із зубами чи яснами. Травна система кішки також може працювати не так ефективно, що також може сприяти зниженню ваги. Таким чином, старіших кішок необхідно контролювати ще на предмет ознак хвороби.

Тим не менш, багато з цих хвороб і змін можуть бути успішно подолані, забезпечуючи кішкам навіть старше 15 років хорошу якість життя.

Кішки потребують ретельної уваги, оскільки вони старіють і регулярні перевірки здоров'я допомагають визначити хворобу на ранній стадії та сконцентрувати увагу на цій проблемі. У той час як деякі літні кішки схильні до зневоднення, такі захворювання, як хвороби нирок, діабет та гіпертиреоз можуть погіршити це. Годування вологою (консервованою або пакетною) їжею, а не сухою допоможе збільшити споживання води.

Не дивно, що хронічні захворювання нирок, гіпертиреоз, діабет, артрит і рак входять до «топ-5» значних відхилень у стані кішок зрілого, старшого та похилого віку. 
Регулярна перевірка здоров'я кішок старше 15 років:

Перевірка здоров'я кожні 3-6 місяців;
Кожні 6 місяців контроль артеріального тиску та аналіз сечі;
Щорічний відбір крові.
Навіщо потрібні профілактичні огляди?

  • Поліпшення якості та тривалості життя;
  • Раннє виявлення захворювань;
  • Профілактика болю та раннє її виявлення;
  • Визначення базових показників життєдіяльності кішки;
Made on
Tilda